Ağız ve Diş Sağlığı

Ağızda ve dişlerde yapısal ve işlevsel herhangi bir bozukluğun olmaması, ağız ve dişlerin görevlerini tam olarak yapabilmeleri durumu.

ağız ve diş sağlığının varlığını gösterir.


Dt. M. Emin GÖKÇE
Diş Hekimi


Dt. Ayşe DİLDAR DEMİRHAN
Diş Hekimi

 

 

 

 

 

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİNDE UYGULANAN BAZI ÖZELLİKLİ UYGULAMALAR ...

LAMINE

Diş üzerinde en az törpüleme ile kaplama yapılan bir kaplama türüdür. Sağlam diş üzerinde ince bir tabaka halinde işlem gerektiren bu kaplama türü, latincede yaprak kaplama anlamına gelmektedir. Diş üzerinde ufak bir törpüleme yapıldığı için de en koruyucu protez uygulamasıdır.

 

EMPRESS

Empress kaplamalar herhangi bir metal madde kullanılmadan, seramil parça üzerine cam seramik konularak pekiştirilmesi ile dayanıklılık oranı daha da arttırılmış porselen türleridir. İçerik yapısı seramikten oluşmaktadır. Bu türlere porselen dişlerde diyebiliriz.

 

ZIRCONIUM

Her çeşit protez diş tedavisinde güçlendirici olarak kullanılan bir üründür. Metal içermemesi, vücutla tam uyumlu olması ve beyaz rengi sebebiyle diş uygulamalarında güçlendirici ve koruyucu olarak kullanılan zirkonyum kaplama pratik ve ekonomik olması bakımından da tercih sebebi olmaktadır.

 

İMPLANT

Çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu kullanılabilecek bu yapay köklerin üzerine yapılan sabit ya da hareketli protezler hastanın çiğneme fonksiyonunu ve estetiğini yerine getirir.

 

PORSELEN

Büyük dolgulu dişler, kanal tedavili dişler, kırılmaya meyilli dişler, sürekli düşen dolgular, diş eksiklikleri gibi durumlarda porselen kaplama kullanılmaktadır. Çok sayıda farklı malzemeden üretilebilen kaplamalar hastadan hassas bir şekilde ağız içi ölçüsü alındıktan sonra kişiye özel şekilde laboratuvarda üretilmektedir.

 

DIŞ BEYAZLATMA ,

Diş beyazlatma işlemi hem sosyal anlamda özgüveni sağlar hem de kişinin sağlıklı dişlere sahip olmasına vesile olur. Günlük hayatımızda kahve, çay, sigara gibi alışkanlıklarımız dişlerimizin rengini değiştirmektedir. Dişlerin beyazlatılması ile elde edilen sonuçlar kişinin gülüşü ile barışmasını sağlamaktadır.

 

Telefon : 0312 269 17 17

Fax : 0312 269 17 18

E-Mail : info@basaktipmerkezi.com.tr

Adres : İstasyon Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (Ayaş Caddesi) No:60 A-B Sincan / ANKARA

Copyrights © • Tüm hakları saklıdır.